Hakkımda

Merhabalar.

Ben, Hasan Faruk ORAL. Aslen Artvin/Şavşatlıyım. 2000 yılında, Rize’nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve ortaokulumu Artvin/Arhavi’de MNG İlköğretim Okulu’nda başlayıp, FSM İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimimi ise 2019 yılında Rize-Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladım. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden de 2023 yılında mezun oldum.

2014-2015 eğitim/öğretim yılında Arapça dil eğitimimi, Ürdün’ün başkenti Amman’da tamamladım.

2018 yılında Kabataş Erkek Lisesi ile birlikte Artvin’de, Topluma Hizmet Projelerinin (CIP) koordinatörlüğünü üstlenerek, toplumsal bilincin yükseltilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştirdik. Yerel ve ulusalda toplumsal alanda özellikle gençlerin 21’inci yüzyılın gereklilikleri yönünde bilinçlendirilmesi yönünde birçok sürdürülebilir projeler geliştirdim. Türk Cumhuriyet Tarihi, İslamcılık, Avrupa, Demokrasi, Siyasal İdeolojiler, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum alanlarıyla alakalı çeşitli makalelerim bulunmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası düşünce ve araştırma kuruluşlarında; İç Politikalar, Popülizm, Sekülerizm, Modernite ve Medeniyet alanlarında akademik ve saha çalışmaları gerçekleştirdim.

“Yerel Yönetimlerin Şehir Stratejileri” isimli saha çalışması ile “Türkiye’de Faaliyet Gösteren Gençlik STK’ları ve Uzantıları” başlıklı, 5 pilot ilde (İstanbul, Ankara, Konya, Trabzon ve Rize) gerçekleştirdiğim araştırma raporum bulunmaktadır.

2021 Ocak ayında hayata geçirdiğimiz Açık Pencere Gençlik Düşünce ve Araştırma Kuruluşunun, kurucu genel koordinatörlüğünü Ağustos 2022’ye kadar ifa ettim. Birçok yerel ve ulusal projelerde yöneticilik ve danışmanlık görevlerini üstlendim. İleri düzey Arapça, orta düzeyde İngilizce ve Gürcüce bilmekteyim.

Türk Cumhuriyet Tarihi, İslamcılık, Siyasal İdeolojiler ve Türk Siyasi İç Politikası alanlarında akademik araştırmalarımı ve saha çalışmalarımı aktif olarak sürdürmekteyim. Bisiklet sürmekten, Hüsn-i Hat ve Tezhip sanatlarıyla vakit geçirmekten keyif almaktayım. Anlam üzerine, ömrüm sürecinde devam edecek soluksuz bir “anlama” yolculuğundayım. Son olarak; zamana, mekana, insana, yere, göğe ve bunların sahibine karşı daima bir hiç’im.

© 2024 | Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

© 2024 | Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Scroll to Top